Oživte své plavecké dovednosti v Plovárně Luhačovice: Oáza pro sportovce i relaxaci!

Plovárna Luhačovice

Vítáme vás u článku o plovárně v Luhačovicích! Toto zařízení slouží jako plavecký bazén a nabízí široké možnosti pro sportovní aktivity i relaxaci. Plovárna se nachází v krásném prostředí obklopeném přírodou, což dodává celému areálu příjemnou atmosféru. V tomto článku se dozvíte více informací o tomto vyhledávaném místě a co nabízí návštěvníkům.

Historie plovárny Luhačovice

Historie plovárny Luhačovice sahá do roku 1926, kdy byla postavena jako první plavecký bazén v této oblasti. V průběhu let se plovárna několikrát modernizovala a rozšířila, aby vyhovovala potřebám rostoucího množství návštěvníků.

Bazén se nachází uprostřed krásné přírody, která je charakteristická pro tuto lázeňskou oblast. Oproti jiným bazénům má tato plovárna své specifikum - pitnou vodu z minerálních pramenů Luhačovic. Tento fakt sice přidává na cenu vody, ale to nebrání tisícům lidem každoročně řadu hodin strávit právě u nás.

Plovárna Luhačovice nabízí celou řadu služeb pro celou rodinu. Kromě prostoru pro plavání jsou zde i různé atrakce a skluzavky pro dospělé i děti. Pro ty nejmenší je zde samozřejmě také oddělené malé brouzdaliště.

Zkrátka, historie plovárny Luhačovice je dlouhá a bohatá. Z každodenní ruchu se stala jedna z nejoblíbenějších turistických atrakcí v oblasti.

Popis a vybavení plovárny

Plovárna Luhačovice je moderní sportovní zařízení, které nabízí kvalitní vybavení a příjemné prostředí pro plavce všech věkových kategorií. Plovárna má standardní olympijský bazén o délce 50 metrů s osmi drahami, který splňuje veškeré požadavky pro profesionální trénink nebo soutěže. Kromě toho zde najdete také menší bazén s horkou vodou pro relaxaci a regeneraci svalů.

Vybavení plovárny je na velmi vysoké úrovni - návštěvníci mají k dispozici moderní šatny a sprchy, saunu, parní lázeň a další wellness služby. Pro malé plavce jsou k dispozici dětské brouzdaliště a skluzavka do bazénu. Celkově se jedná o skvělé místo pro sportování i odpočinek, které je navíc obklopeno krásnou přírodou Luhačovic a nabídne Vám tak jedinečný zážitek z letních dnů v této malebné části Moravy.

Sportovní aktivity a kurzy ve plovárně

Plovárna Luhačovice je skvělým místem pro ty, kteří se chtějí věnovat sportovním aktivitám a zároveň si užít relaxace. Ve velkém plaveckém bazénu s teplotou vody 27 °C si můžete užít nejen klasického plavání, ale také například aqua fitness, aqua aerobik nebo vodní pólo. Pro děti jsou k dispozici i speciální detské kurzy plavání. Kromě toho je možné si zapůjčit různé pomůcky pro trénink jako jsou míče, šnorchly nebo plavecké desky. Plovárna nabízí i saunování a solárium pro relaxaci po náročném tréninku. Celkově je Plovárna Luhačovice skvělým místem pro sportovce všech úrovní a věkových kategorií.

Otevírací doba a vstupné

Plovárna Luhačovice je velmi oblíbeným místem pro obyvatele i návštěvníky tohoto lázeňského města. Otevírací doba je zpravidla od rána do večera a dle sezóny se může lišit. Vstupné do plovárny se řadí mezi poměrně přijatelná, zejména pro dospělé jednotlivce a rodiny s dětmi. Důležité informace o vstupném a otevírací době jsou k dispozici na webové stránce plovárny nebo v infocentru v centru města. Při návštěvě plovárny nezapomeňte přinést plavky a utěrku, protože tyto výrobky není možné si zapůjčit na místě. Pokud tedy chcete užít si osvěžení v bazénu, navštivte plovárnu Luhačovice v době, kdy je otevřena!

Služby a zázemí v okolí plovárny

Plovárna Luhačovice nabízí nejen kvalitní možnosti pro plavání a trénink, ale také služby a zázemí pro své návštěvníky. V prostorách plovárny se nachází moderně vybavená posilovna s kardiovaskulárními přístroji, sauna a solárium. Pro potřeby stravování je v budově plovárny k dispozici kavárna s nabídkou občerstvení, která slouží jak pro návštěvníky bazénu, tak i pro veřejnost.

Co se týká samotného bazénu, ten disponuje dvěma olympijskými dráhami a jednou menší relaxační drahou s protiproudem. V bazénu lze využít i masérských služeb a vodních atrakcí jako jsou například vířivky či gejzíry. Osobám s omezenou pohyblivostí je k dispozici zdvižný mostek umožňující snadný vstup do vody.

Pro děti jsou připraveny oddělené plavecké dráhy s menší hloubkou a různými herním prvky. Bazén je zahříván na teplotu kolem 27°C, což jej činí vhodným i pro pobyt v chladnějších měsících.

Celkově lze říct, že plovárna Luhačovice nabízí komplexní služby pro své návštěvníky a stojí za to ji navštívit jak pro rekreační účely, tak i pro sportovní trénink.

Rozhovor s návštěvníky plovárny

Rozhovor s návštěvníky plovárny Luhačovice ukázal, že tento plavecký bazén je velmi oblíbeným místem pro trávení volného času. Návštěvníci ocenili kvalitu vody a příjemné prostředí. "Je to skvělé místo k odpočinku a relaxaci," řekla jedna z návštěvnic. "Navíc tady máme možnost zapojit se do různých sportovních aktivit a udržovat si tak formu."

Další hosté zdůraznili přátelskou atmosféru mezi návštěvníky i personálem. "Lidé jsou tady vstřícní a ochotní pomoci," uvedl jeden z nich. "Naprosto se tu cítím jako doma." Důležitou roli podle návštěvníků hrají také moderní vybavení, které jim poskytuje maximální komfort během pobytu.

Plovárna Luhačovice nabídne nejen plavání, ale i další zajímavé aktivity pro dospělé i děti. Od fitness lekcí po aquaaerobiky - každý si zde najde to své. A co je nejdůležitější, v bezpečném prostředí mohou lidé strávit hodiny agreable relaxace u bazénu na slunci.

Příklady akcí a soutěží ve plovárně

Plovárna Luhačovice je plavecký bazén, který nabízí mnoho akcí a soutěží pro své návštěvníky. Mezi nejpopulárnější patří například "Závod do výšky", kdy se závodníci snaží co nejvýše vyskočit ze vody. Další oblíbenou akcí je "Vodní míč", při které si hráči házejí na sebe vodní míče a snaží se udržet rovnováhu na hladině. Soutěže ve skoku do bazénu jsou nejen zábavné, ale také vyžadují hodně odvahy a umu. Plovárna také pořádá tradiční plavecký maraton, který láká na své trasy jak amatérské, tak i profesionální plavce. Nakonec nezapomenutelnou akcí na plovárně je noční koupání s osvícením bazénu světelnými efekty a hudbou, což je neuvěřitelný zážitek jak pro dospělé, tak i pro děti.

Závěr a doporučení pro návštěvu plovárny Luhačovice

Celkově lze říci, že plovárna Luhačovice je skvělým místem pro relaxaci a zlepšení kondice. Pokud přemýšlíte nad návštěvou tohoto plaveckého bazénu, určitě nebudete litovat.

Z naší zkušenosti můžeme doporučit využít krytý bazén, který umožní plavání i v chladnějších dnech. Dále stojí za to vyzkoušet různé druhy masáží a saunování.

Je důležité si uvědomit, že plovárna Luhačovice má pevná pravidla týkající se hygieny a bezpečnosti v bazénu. Před každou návštěvou je nutné dodržovat pokyny personálu týkající se sprchování a oblečení vhodného pro plavání.

V neposlední řadě bychom rádi upozornili na kvalitu služeb a přístupu personálu. V plovárně Luhačovice jsme byli velmi spokojeni s ochotou personálu odpovědět na naše dotazy a pomoci nám s veškerými potřebami.

Celkově tedy můžeme jen doporučit návštěvu plovárny Luhačovice jako ideální způsob, jak si odpočinout a zlepšit svou kondici.

Publikováno: 26. 08. 2023

Kategorie: sport

Autor: Věroslav Novotný

Tagy: plovárna luhačovice | plavecký bazén