Oslnivý jogurtový koláč: Vynikající recept pro dokonalé jídlo a nápoje

Jogurtový Koláč

slnivý jogurtový koláč: Vynikající recept pro dokonalé jídlo a nápoje

Jogurtový koláč je oblíbeným dezertem pro mnoho lidí. Jeho osvěžující chuť a lehkost ho činí ideálním zákuskem po dobrém jídle. A co kdybychom vám řekli, že existuje recept na jogurtový koláč, který je nejen chutný, ale také oslnivě krásný? Tento recept je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí připravit dokonalé jídlo i nápoje pro své blízké.

Pro tento oslnivý jogurtový koláč budete potřebovat:

- 200 g sušených ovoce (např. meruňky, švestky, hrozinky)

- 250 ml jogurtu (preferujte ten s vyšším obsahem tuku)

- 150 g mouky

- 100 g cukru

- 2 vejce

- 1 vanilkový cukr

- 1 prášek do pečiva

- špetku soli

Nejprve si připravte sušené ovoce. Dejte ho do hrníčku a zalijte vroucí vodou. Nechte ho takto odstát asi 15 minut, aby změklo a nabobtnalo. Poté ovoce sceďte a nechejte ho okapat.

V míse smíchejte mouku s práškem do pečiva a solí. Do druhé mísy rozklepněte vejce a přidejte cukr a vanilkový cukr. Vše důkladně promíchejte, dokud nezískáte hladkou hmotu. Poté postupně přidávejte jogurt a směs mouky s práškem do pečiva. Nakonec přidejte sušené ovoce a opatrně je vmíchejte do těsta.

Předehřejte troubu na 180 stupňů Celsia. Plech na pečení vyložte pečicím papírem a na něj nalijte těsto. Rozetřete ho do rovnoměrné vrstvy.

Koláč dejte péct do předehřáté trouby na 180 stupňů Celsia po dobu asi 30 minut, nebo dokud není zlatavý a propečený.

Po vychladnutí můžete koláč ozdobit čerstvým ovocem, šlehačkou nebo posypat moučkovým cukrem. Podávejte ho s oblíbeným nápojem, například čajem nebo kávou.

Tento oslnivý jogurtový koláč je skutečnou lahůdkou pro chuťové buňky i pro oči. Vyzkoušejte ho sami a uvidíte, jak rychle zmizí ze stolu!

Publikováno: 29. 11. 2023

Kategorie: jídlo a nápoje

Autor: Adéla Straková

Tagy: jogurtový koláč | jídlo