Nenechte uniknout dobrodružství v Energylandii: Zábavní park plný nekonečné energie a zábavy!

Energylandia je moderní a rozsáhlý zábavní park, který se nachází v Polsku nedaleko města Zator. Tento park se rychle stal jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí pro rodiny s dětmi i pro milovníky adrenalinových zážitků. V Energylandii najdete řadu atrakcí, jako jsou horské dráhy, vodní atrakce, létající stroje a mnoho dalšího. Je to místo, kde se můžete pobavit s přáteli nebo rodinou a zanechat si nezapomenutelné vzpomínky na celý život. Není divu, že se Energylandia stala oblíbeným turistickým cílem nejen pro návštěvníky z Polska, ale i ze zahraničí.

Historie a vznik zábavního parku Energylandia

Energylandia je moderní zábavní park nacházející se v Polsku poblíž města Zator. Jeho historie sahá až do roku 2014, kdy byl park otevřen jako malý areál se třemi atrakcemi. S úspěchem si pak Energylandia postupně rozšiřovala svou nabídku a stala se jedním z největších zábavních parků v Evropě.

V roce 2015 byla otevřena první velká atrakce, hypercoaster "Formula". Tato dráha rychlosti dosahující až 140km/h se stala nejrychlejší horskou dráhou ve střední Evropě. O rok později byly přidány další dvě atrakce - "Hussar" a "Frutti Loop Coaster".

V letech 2017 a 2018 byla na ploše více než 50 hektarů otevřena řada nových zón s různými tématy, jako je např. orientální oblast, veselý zámek či vodní svět. Mezi dalšími novými atrakcemi jsou např. horská dráha "Zadra" nebo rotušní hodiny "Crazy Clock".

Dnes nabízí Energylandia více než 60 atrakcí pro návštěvníky všech věkových kategorií – od rodinných atrakcí až po extrémní jízdy pro odvážné. V roce 2021 byla otevřena nová zóna "Aqualantis", kde se návštěvníci mohou těšit na vodní atrakce a bazény.

Vznik a historie zábavního parku Energylandia jsou působivé příběhy o úspěchu, neustálém rozvoji a nadšení pro zábavu a dobrodružství.

Popis atrakcí a zábavných zón

Energylandia je moderní a rozsáhlý zábavní park nacházející se v Polsku. Nabízí mnoho atrakcí a zábavných zón, které uspokojí jak dospělé tak i děti. V parku najdete např. různé horské dráhy, vodní atrakce, šroubovice, nebo adrenalínové stroje. Kromě toho je k dispozici i mnoho jiných aktivit jako např. hry a soutěže pro rodiny s dětmi, koncerty, kulturní akce a mnoho dalšího. Park Energylandia je ideálním místem pro trávení celodenního výletu se svou rodinou nebo přáteli a nabízí skvělou atmosféru plnou vzrušení a dobrodružství!

Adrenalinové jízdy a horské dráhy

V zábavním parku Energylandia můžete zažít nejen klasické atrakce, ale také adrenalinové jízdy a horské dráhy. Tyto atrakce jsou určené zejména pro návštěvníky, kteří hledají extrémní zážitky a chtějí si protáhnout své hranice. Mezi oblíbené atrakce patří například rychlostní horská dráha Zadra, která nabízí maximální rychlost až 75 km/h a celkovou délku trati 1300 metrů. Další zajímavou atrakcí je jistě Takabisha, vertikálně nejstrmější horská dráha na světě s nájezdem pod úhlem 121 stupňů a maximálním sklonem 90 stupňů. Celkový počet adrenalinových atrakcí je v Energylandii velmi rozmanitý, proto si zde přijdou na své jak milovníci vodních sportů, tak i nadšenci z řad fanoušků nejmodernějších technologií.

Zábava pro rodiny a děti

Energylandia je zábavní park, který nabízí nejen skvělou zábavu pro jednotlivce, ale také pro celé rodiny s dětmi. Tento park se nachází v Polsku a patří mezi největší zábavní parky ve střední Evropě. Kromě adrenalinových atrakcí a horských dráh, Energylandia také nabízí mnoho aktivit pro děti a jejich rodiče. Například k dispozici jsou atrakce určené speciálně pro malé děti, interaktivní hry a vodní svět s bazény a tobogány. Rodiny si mohou užít společné chvíle plné zábavy a vzrušení. Energylandia je tak ideálním místem pro rodinný výlet plný nezapomenutelných zážitků.

Kulturní program a akce v Energylandii

V Energylandii, jednom z nejoblíbenějších zábavních parků v Polsku, se můžete těšit na rozmanitý kulturní program a akce po celý rok. Park nabízí desítky atrakcí pro všechny generace, ale kromě toho také hostuje různé hudební festivaly, koncerty a kulturní akce.

Mezi nejvýznamnější patří Rock&Roll Festival, který přiláká tisíce návštěvníků na konci léta. Zahrnuje koncerty rockových kapel ze zahraničí i z Polska a je ideálním místem pro fanoušky této hudby. Další zajímavou událostí je Malá Noc Divadelních Scén, během které se návštěvníci mohou těšit na představení od malých divadelních skupin.

Kulturním střediskem parku je velké amfiteátr s kapacitou více než 15 000 lidí. Tento prostor nabídne pódium pro různé umělce a vymezuje obrovskou tančící plochu. Kromě toho park organizuje pravidelné tematické večery s hudbou a speciálním programem v restauracích a barech.

S celoročním kulturním programem a akcemi pro všechny věkové skupiny, je Energylandia určitě parkem s mnohostrannou nabídkou. Navštivte tento zábavní park a těšte se na nezapomenutelný zážitek!

Stravování a občerstvení

Energylandia je nejen zábavní park plný adrenalinových atrakcí, ale také místo s mnoha možnostmi stravování a občerstvení. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout a načerpat energii po náročné jízdě na horské dráze, jsou k dispozici různé stánky nabízející osvěžující nápoje a malé svačiny.

Pro ty, kteří hledají něco více sytého, jsou tu různé restaurace a bistra, která nabízejí širokou škálu jídla včetně burgerů, pizzy a tradičních polských specialit. Pokud se chcete podpořit před další adrenalinovou výzvou, můžete si dát například energetický drink nebo proteinový koktejl.

Naštěstí není třeba se při návštěvě Energylandie bát hladu ani žízně. Zajisté ochutnáte něco nového a zajímavého z pestrobarevných menu tamních restaurací.

Možnosti ubytování v okolí

Pokud se chystáte na výlet do zábavního parku Energylandia, můžete se těšit na mnoho možností ubytování v okolí. V blízkosti parku se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízejí příjemné a komfortní ubytování za rozumnou cenu. Pokud preferujete více luxusní varianty ubytování, můžete si pronajmout apartmán nebo pokoj v jednom z okolních resortů. Na druhé straně, pokud hledáte spíše ekonomičtější řešení ubytování, můžete sáhnout po levných hostelech nebo airbnb ubytování. Bez ohledu na vaše preference a rozpočet, určitě najdete perfektní místo pro odpočinek po náročném dni v zábavním parku Energylandia.

Doporučení a tipy pro návštěvu zábavního parku

Pokud plánujete navštívit zábavní park Energylandia, určitě se máte na co těšit! Abyste si výlet užili naplno, nabízíme několik doporučení a tipů:

1. Plánujte dopředu: Zkontrolujte otevírací dobu a program akcí na oficiálním webu parku. Tím se vyhneme nepříjemnému překvapení, když nebudou atrakce fungovat nebo bude méně času, než jsme plánovali.

2. Připravte se na fronty: V Energylandii mohou být řady na oblíbené atrakce velmi dlouhé. Pokud chcete ušetřit čas, zkuste zvolit méně navštěvované atrakce nebo využijte ranní hodiny, kdy je park méně plný.

3. Přineste si jídlo a pití: V parku najdete restaurace a stánky s občerstvením, ale ceny jsou relativně vysoké. Proto není špatný nápad si vzít s sebou jídlo a pití a ušetřit tak peníze.

4. Dbejte na bezpečnost: Dodržujte pravidla parku - nedotýkejte se zabezpečovacího zařízení ani nekonejte riskantní skoky mezi atrakcemi. Pokud plánujete jet na nějakou extrémní atrakci, buďte si vědomi svých fyzických a psychologických možností.

5. Užijte si zábavu: Zábavní park je především o zábavě! Nebojte se zapojit do interaktivních her nebo se projít podél krásně zdobených uliček parku.

Doufáme, že Vám naše doporučení a tipy pomohou v plánování Vaší návštěvy Energylandie!

Celkově lze říci, že návštěva zábavního parku Energylandia je skvělým způsobem, jak strávit volný čas s rodinou a přáteli. Nabídka atrakcí je široká a pestrá, takže si každý určitě najde to svoje. Park je dobře organizován a čistota na úrovni, což přispívá k celkovému pozitivnímu dojmu ze zážitku. Navíc se jedná o největší zábavní park v Polsku a blízkost k hranicím dělá z Energylandie zajímavou destinaci i pro turisty z České republiky. Určitě doporučujeme navštívit tento park a užít si nezapomenutelnou zábavu plnou adrenalinu!

Publikováno: 29. 08. 2023

Kategorie: zábava a volný čas

Autor: Věroslav Novotný

Tagy: energylandia | zábavní park