Jak vybrat náušnice podle tvaru obličeje

Náušnice jsou nejen elegantním doplňkem, ale mohou také zdůraznit krásu vašeho obličeje a opticky upravit jeho tvar. Pokud se vám zdá výběr náušnic složitý, nezoufejte. Následující rady vám pomohou vybrat ty pravé náušnice podle tvaru vašeho obličeje.

Jak zjistit tvar obličeje?

Nejprve je důležité zjistit, jaký tvar obličeje máte. Existuje několik základních tvarů obličeje, včetně oválného, kulatého, čtvercového, obdélníkového, diamantového, srdcového a hruškovitého. Jak zjistit, který tvar na vás sedí?

Oválný obličej: Oválný obličej je symetrický s mírně oblými rysy. Čelo, brada a lícní kosti jsou harmonicky vyvážené.

Kulatý obličej: Kulatý obličej má téměř identickou šířku a délku, s plnými tvářemi a nízkým čelem.

Čtvercový obličej: Tento typ obličeje má nápadné hrany, ostře řezanou čelist a šířku a délku obličeje téměř stejné.

Obdélníkový obličej: Obdélníkový obličej je podobný čtvercovému, ale je protáhlejší s čelem a lícními kostmi v přibližně stejné šířce.

Diamantový obličej: Tento typ obličeje má užší čelo a čelist, ale výrazné lícní kosti a ostře řezané rysy.

Srdcový obličej: Srdcový obličej má nejširší čelo, které se zužuje směrem k špičaté bradě.

Hruškovitý obličej: Hruškovitý obličej má úzké čelo, široké lícní kosti a čelist, která přechází v nenápadnou bradu.

Náušnice podle tvaru obličeje

Nyní, když víte, jaký tvar obličeje máte, pojďme se podívat, jaké náušnice vám budou nejlépe slušet.

Oválný obličej: Pokud máte oválný obličej, máte štěstí, protože vám sluší téměř všechny tvary náušnic. Můžete si dovolit kulaté i geometrické tvary a volit náušnice různých velikostí. Oblé tvary, jako jsou kulaté pecky, jsou vždy bezpečnou volbou.

Kulatý obličej: Kulatý obličej můžete opticky prodloužit visacími náušnicemi, ideálně těmi delšími. Jako ideální volba se jeví náušnice s řetízkem. Můžete také zvolit pecky větších rozměrů a hranaté tvary. Vhodné jsou i náušnice se zdobením ve spodní části, které pomohou prodloužit obličej. S prázdnou určitě neodejdete z online klenotnictví Klenota.cz.

Čtvercový obličej: Pro čtvercový obličej jsou ideální náušnice v oblých tvarech, jako jsou kruhy, polokruhy a ovály střední velikosti. Kulaté pecky s perlami jsou také skvělou volbou. Visací náušnice by měly být střední délky a zdobené zejména ve spodní části.

Obdélníkový obličej: Obdélníkový obličej můžete zjemnit kulatými náušnicemi, jako jsou pecky a kruhy, a také modely s nápadnou dolní částí. Vyhněte se velmi dlouhým a úzkým náušnicím, které by opticky prodloužily váš obličej.

Diamantový obličej: Diamantový obličej zjemníte kulatými náušnicemi a visacími modely s oblými tvary. Velké kruhy a náušnice se zdobením v dolní části jsou skvělou volbou. Vyhněte se extra dlouhým a tenkým náušnicím.

Srdcový obličej: Srdcový obličej zdůrazněte náušnicemi, které sahají k bradě nebo čelisti. Kruhové náušnice velkého průměru jsou ideální, stejně jako náušnice ve tvaru slzy nebo pyramidy. Zdobení by mělo být převážně ve spodní části.

Hruškovitý obličej: Pro hruškovitý obličej jsou vhodné krátké náušnice, zejména pecky různých tvarů. Tyto šperky přitahují pozornost k lícním kostem a uším. Vyhněte se visacím náušnicím dosahujícím k čelisti a bradě.

Doporučení na závěr

Kromě toho, že náušnice mohou zdůraznit vaši tvář, mějte na paměti také celkový outfit. Vyberte náušnice, které ladí s vaším stylem a příležitostí. Pokud máte kratší krk, vyhněte se příliš dlouhým náušnicím sahajícím k čelisti. A nakonec, pokud máte oblíbené náušnice, které neodpovídají těmto doporučením, ale cítíte se v nich dobře, není důvod je nepoužívat. Nejdůležitější je, abyste se v náušnicích cítili sebevědomě a krásně.

Publikováno: 20. 09. 2023

Kategorie: krása

Autor: Jaroslava Pospíšilová